banner-top

Dzień Budowlańca 2016

plakat_dzien_budowlanca_2016_A314 kwietnia 2016 r. w Laboratorium – Centrum Wodne SGGW odbyła się V Ogólnopolska Konferencja Studentów Budownictwa Dzień Budowlańca w SGGW. Zeszłoroczna edycja jak co roku połączona była ze studenckim konkursem konstruktorskim Wybudujemy Wieżę.

Organizatorem wydarzenia było Koło Naukowe Budownictwa Inżynierskiego we współpracy z Kołem Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa i Władzami Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Temat przewodni tegorocznej edycji wydarzenia brzmiał „Wielkokubaturowe inwestycje budowlane oraz innowacyjne rozwiązania techniczne”.

W konferencji uczestniczyli: Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie prof. dr hab. Alojzy Szymański, prorektor ds. dydaktyki prof. dr hab. Bogdan Klepacki, pełnomocnik Rektora ds. Międzynarodowych Projektów Badawczych prof. dr hab. Kazimierz Banasik oraz władze Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska na czele z prof. dr hab. inż. Jerzym Jeznachem. Swoją obecnością zaszczycili nas również dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej prof. dr hab. Inż. Ireneusz Winnicki oraz prodziekan ds. rozwoju Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej dr inż. Paweł Nowak.

W ostatniej edycji Dnia Budowlańca w SGGW udział wzięła rekordowa liczba 27 firm związanych z branżą budowlaną, które miały okazję zaprezentować swoją ofertę na licznych stoiskach wystawowych jak również zapoznać przybyłych gości z najnowszymi trendami podczas prelekcji wygłaszanych w trakcie wydarzenia. Podczas całego dnia goście mieli okazję wysłuchać wykładów na tematy związane m. in. z zastosowaniem technologii BIM, nowoczesnym projektowaniem 3D, zielonym budownictwem, a także wznoszeniem nowoczesnych konstrukcji budowlanych przy użyciu prefabrykatów. Jedną z zasadniczych części Dnia Budowlańca był konkurs konstruktorski Wybudujemy Wieżę, który w zeszłym roku obfitował w rekordową liczbę 16 drużyn przybyłych z uczelni technicznych z terenu całej Polski. Podczas środowej rywalizacji poszczególne zespoły miały za zadanie w ciągu 4 godzin skonstruować wieże z drewna balsowego, które zachowując jak najmniejszą masę przeniosą jak największe obciążenie. Następnego dnia konstrukcje zostały przebadane na profesjonalnej maszynie wytrzymałościowej w Laboratorium – Centrum Wodne SGGW. Najlepszy wynik osiągnęła drużyna „Onion Konstrukszyn” reprezentująca Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Nagrodę publiczności za najładniejszą wieżę otrzymała praca zespołu „Cezar”, który również wywodzi się z naszej uczelni.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.